بهترین ساعت برای مطالعه کنکور

دسته بندی :مقالات ۲۷ دی ۱۴۰۱ 22881 مشاهده

با یکی دیگر از مقالات سایت تندخوان برتر همراه شما هستیم با عنوان بهترین ساعت برای مطالعه کنکور. با گذشت روزها و نزدیک شدن به زمان کنکور، استرس و اضطراب داوطلبان افزایش پیدا می کند.

اگر از ابتدا برنامه مطالعاتی خوبی داشتید، الان به راحتی و طبق برنامه پیش می روید و هیچ جایی برای استرس باقی نمی ماند. اما اگر از آن دسته افرادی هستید که طبق برنامه پیش نرفتید و ساعت مطالعه برای کنکورتان هیچ نظم خاصی نداشته، باید بگوییم که نگرانی شما کاملا درست و به جا می باشد.

کنکور و هر امتحان مهمی نیاز به چند گام مهم برای کسب بهترین نتیجه را دارد.

برنامه ریزی برای مطالعه در بهترین ساعت

مهم ترین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که شما نیاز به یک برنامه مطالعاتی دارید. برنامه ای خوب و جامع است که شما اولا تمام درس های خود را در زمان مشخص بتوانید بخوانید و ثانیا بهترین بازدهی را داشته باشید.

اگر قرار باشد که شما زمان زیادی را به مطالعه دروس خود اختصاص دهید اما این مطالعه شما بدون نتیجه باشد، بهتر است که وقت خود را تلف نکنید.

هر فرد با توجه به روحیه و زمانی که برای مطالعه دارد، باید به یک برنامه جامع مطالعاتی برای خود دست پیدا کند. پیشنهاد می کنم حتما در این مسیر از کارشناسان تندخوان برتر استفاده کنید.

بعد از اینکه شما مقدار ساعت مطالعه روزانه خود را به دست آوردید، باید در بهترین زمان هایی که بازدهی بالایی دارید، دروس سخت خود را مطالعه کنید.

هر روز مقدار صفحه و عناوینی  که باید مطالعه کنید و برای مثال تست هایی که باید بزنید را مشخص کنید و در آخر شب، برنامه خود را چک کنید که چقدر پیش رفتید.

هر روز این کار را تکرار کنید و عواملی که وقت شما را تلف می کند شناسایی کند و آن ها را حذف کنید.

مزاحم ها در بهترین ساعت مطالعه کنکور و امتحان را چگونه کنار بگذاریم؟

برای مزاحم ها در بهترین ساعت مطالعه باید یک تابلو «نه» آماده داشته باشید. برخی از دوستان ما برای وقت خود ارزشی قائل نیستند و فقط می خواهند از زمان حال لذت ببرند.

به این دوستان اگر بتوانید نه بگویید، طبق برنامه خود به خوبی پیش می روید. اگر قدرت نه گفتن نداشته باشید، قطعا به مشکل بر می خورید. در ابتدا که مثلا دوست شما می گوید برویم پارک و کمی اسکیت بازی کنیم.

اگر شما طبق برنامه ریزی که دارید به او بگویید برای جمعه ساعت 15 وقت دارم؛ او متوجه می شود که شما برای وقت خود ارزش قائل هستید و همین موضوع باعث می شود تا دفعات بعد مزاحم شما نشود.

اگر هم از آن دسته دوستانی داشتید که به هیچ عنوان بیخیال شما نمی شوند، عذرهایی بیاورید مانند اینکه امشب مهمان داریم یا باید جایی بروم…البته حواستان باشد که دروغ نگویید.

همه ما مزاحم های بزرگتری هم داریم. موبایل، دشمن اصلی زمان ما است. تنها کافی است که برای یک ساعت به ایسنتاگرام خود سر بزنید تا به این حرف من ایمان بیاورید.

اصلا متوجه زمان نمی شوید و خیلی زود زمان خود را از دست می دهید. برای وسایل دیجیتالی که در منزل دارید برنامه مشخصی داشته باشید.

اگر به بازی های رایانه ای معتاد هستید، تنها کافی است که پاداش برای خود تعیین کنید. برای مثال اگر عادت کردید که روزی دو سه ساعت با رایانه مشغول باشید، در ابتدا برای خود پاداش قرار دهید.

یعنی زمانی که دارید در بهترین ساعت مطالعه برای کنکور درس می خوانید، اگر توانستید طبق برنامه پیش بروید در انتهای روز به خود پاداش بدهید و یک ساعت بازی کنید. اما اگر نتوانستید نتیجه دلخواه را بگیرید به هیچ وجه سمت رایانه نروید.

برای استفاده بیشتر از مطالب سایت و شرکت در دوره های سایت تندخوان برتر با اپراتور های ما در ارتباط باشید.

Dr.sadegh abbasi

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + هفده =

لینک کوتاه:
0