آموزش مدیریت زمان و برنامه ریزی برای کنکور

دسته بندی :مقالات ۱۱ دی ۱۴۰۱ 19836 مشاهده

در این مقاله سایت تندخوان برتر همراه ما باشید تا درباره آموزش مدیریت زمان و برنامه ریزی برای کنکور، اطلاعات بیشتری با شما به اشتراک بگذاریم.

زمان تنها چیزی است که همه انسان ها به طور مشترک از آن برخوردار هستند. همه ما به خوبی می دانیم که مدیریت زمان یکی از سخت ترین کارها می باشد. خصوصا زمانی که امتحان مهمی داشته باشیم و یا بخواهیم برای کنکور درس بخوانیم.

به جرعت می توانم بگویم که مدیریت زمان و برنامه ریزی، از مهم ترین عوامل موفقیت در کنکور است.

آموزش مدیریت زمان و برنامه ریزی

برای اینکه شما به آموزش مدیریت زمان و برنامه ریزی دست پیدا کنید، ابتدا باید هدف های مهمی برای خود مشخص کنید. زمانی که شما مصمم باشید تا در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شوید، بدون شک باید ساعت ها، روزها و ماه ها برای این مهم تلاش کنید.

بعد از اینکه هدف گزاری کردید،باید راه های مدیریت زمان را بلد باشید.

همه ما می دانیم که هزاران دلیل برای منحرف شدن ما از کارهای اصلیمان وجود دارد. شبکه های اجتماعی، اخبار، تلویزیون، ایمیل ها، موبایل، پیامک و … . تمام این ها مواردی هستند که می تواند به راحتی ما را از وظایف و کارهای اصلیمان دور کند.

مدیریت زمان خیلی خیلی مهم است. شما اگر نتوانید در زمانی که برنامه مهم مطالعاتی دارید، زمان را مدیریت کنید و برای مثال به دوستتان که به شما زنگ زده که برای چند ساعتی بروید و تفریح کنید، جواب مثبت دهید، به راحتی کل روزتان را از دست رفته می بینید.

زمان مانند جاده ای بی انتها است. شما هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید، اگر برای خود، برنامه ریزی نداشته باشید، مانند جاده ای است که بدون هدف در آن رانندگی می کنید. زمانی که شما مقصد را مشخص نکرده باشید حتی از زیبایی های مسیر هم لذت نمی برید و این سفر تنها برای شما کسل کننده خواهد بود.

روش های مدیریت زمان برای کنکور و امتحان

برای اینکه بتوانید زمان خود را برای رویداد های مختلفی مانند امتحان و کنکور مدیریت کنید، باید ابتدا هدف گزاری کنید. بعد از مشخص شدن هدف باید کارهایی که برای رسیدن به هدف لازم دارید را بنویسید و پس از  آن، اولویت بندی کنید.

اولویت بندی بدین معناست که در میان کارهایی که نوشتید کدام یکی برای شما از اهمیت بیشتری برخوردار است.

معمولا بیشتر ما قانون 20/80 را در زندگی به کار می بریم. بیشتر وقت خود را برای چیزهایی که اصلا اهمیت ندارند صرف می کنید. زمانی که شما کارهای خود را اولویت بندی کنید، بیشتر زمان خود را به کارهای مهم اختصاص می دهید و اینگونه به هدفی که دارید نزدیکتر می شوید.

دکتر محمد صادق آغوی و موفقیت در آزمون های تخصصی و کنکور

دکتر محمد صادق آغوی از جمله افرادی هستند که در این زمینه تخصص خاصی دارند. ایشان با کسب رتبه های علمی برتر کشور ثابت کرده اند که زمانی که شما برنامه ریزی خوبی داشته باشید و چندین مهارت جانبی که مورد نیاز کار شما هست را فراگرفته باشید، به راحتی می توانید در هر آزمونی نمره خوبی کسب کنید.

ایشان استاد تندخوانی هستند و یکی از برترین های کشور در این حوزه که سال هاست مشغول به فعالیت اند.

شما برای موفقیت در آزمون هایی مثل کنکور علاوه بر تندخوانی نیاز به افزایش تمرکز و حافظه هم دارید که به راحتی می توانید برای به دست آوردن این مهارت در کلاس های ویژه مطالعه برتر سایت تندخوان برتر شرکت کنید.

لازم به ذکر است این دوره ها با تخفیف 50 درصدی ارائه می شود.

ایجاد عادت و نقش آن در مدیریت زمان

برای اینکه به یک برنامه خوب عادت کنید، باید آن را برای خود یک برنامه همیشگی کنید. برخی از کارها باید در زمان خاصی انجام شوند تا بهره و بازدهی بیشتری را برای شما داشته باشند.

مثلا هر فردی در شبانه روز، ساعت های خاصی، بازدهی مطالعاتی بیشتری دارد. این فرد باید در طول شبانه روز  به نحوی برنامه ریزی کند که مطالعات اصلی خود را این ساعت ها انجام دهد.

کارها را به نوبت تمام کنید

ذهن ما بسیار حساس و پیچیده است. زمانی که شما فایل های باز مختلف ذهنی داشته باشید، تا زمانی که یک به یک به سمت آن ها نروید و حلشان نکنید، نتیجه دلخواه خود را نمی گیرید.

برای دستیابی به این مهارت، کارهای خود را به بخش های کوچک تری تقسیم کنید و تا یک بخش را به طور کامل تمام نکردید، بخش دیگر را شروع نکنید.

Dr.sadegh abbasi

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + هفده =

لینک کوتاه:
0