روشهای صحیح مطالعه برای کنکور

دسته بندی :مقالات ۱۰ دی ۱۴۰۱ 7539 مشاهده

در این مقاله همراه تندخوان برتر باشید تا با شما روشهای صحیح مطالعه برای کنکور را به اشتراک بگذاریم. همانطور که می دانید، کنکور اهمیت بسیار زیادی دارد. در مقاله گذشته سایت تندخوان برتر با موضوع ساعت مطالعه برای کنکور به این موضوع مهم اشاره شد.

در کنکور زمان حرف اول را می زند. شما باید از زمان خود بیشترین استفاده را بکنید تا بتوانید منابع بیشتر و تست های بیشتر را مطالعه کنید. البته نکات مهم دیگری نیز در این راستا نقش بسزایی دارد از جمله تمرکز، حافظه و … . ما در مجموعه تندخوان برتر توسط دکتر صادق عباسی سعی داریم تا بتوانیم این مهم را برای شما به ارمغان بیاوریم.

دکتر صادق عباسی خود یکی از اساتید برتر دانشگاه های کشور و حوزه های علمیه هستند و این نشان دهنده روش های درستی است که ایشان بکار گرفته اند.

شما همین الان می توانید در قسمت چت سایت با اپراتور های ما ارتباط برقرار کنید و در دوره مورد نیاز خود شرکت کنید. ما دوره های ویژه ای برای تندخوانی نیز برای شما عزیزان در نظر گرفته ایم.

 

همین الان با 50 درصد تخفیف در دوره های تخصصی تندخوانی و حافظه شرکت کنید.

بهترین روش برای مطالعه کنکور چیست؟

بهترین کتاب تست برای خواندن کنکور کدام است؟ اصلا بهترین روش برای درس خواندن چیست؟ پاسخ سوالات بالا را در این مقاله بخوانید تا ببینید بهترین روش خواندن چیست.

روش مطالعه: قبل از انتخاب بهترین روش مطالعه باید به این نکته دقت داشته باشید که برای مطالعه چه درسی چه زمانی را انتخاب کنید. شما چه زمانی را ترجیح می‌دهید برای خواندن کدام درس؟ اگر در دوران مدرسه زمان زیادی را به مطالعه ریاضی اختصاص می‌دادید و سپس وارد دبیرستان می‌شدید، قطعا از این زمان استفاده چندانی نخواهید کرد و فقط زمان کمی را از دست خواهید داد.

اما اگر زمان زیادی را در مدرسه صرف می‌کردید و در کنکور بهترین زمان را صرف می‌کردید، قطعا می‌توانستید در رشته پزشکی بهترین رتبه را داشته باشید. شما وقتی که زمان کافی برای مطالعه دارید، می‌توانید زمان بیشتری را برای درس خواندن قرار دهید و علاوه بر آن نتایج بهتر و قابل قبولی را کسب کنید. بنابراین هیچ وقت از همین حالا برای یک روز کامل در مدرسه آماده نشوید. چه روزی بهتر از امروز؟ می‌توانید از همین حالا برای یک روز کامل در مدرسه آماده‌شوید. مثلا می‌توانید یک هفته کامل در منزل، یک ماه کامل در مدرسه و یک سال کامل در خانه درس بخوانید.

انتخاب کتاب تست مناسب برای کنکور

وقتی اسم تست به میان می آید ، خیلی ها اولین گزینه شان برای انتخاب کتاب تست خوب ، می تواند باشد . چرا ؟ چون بعضی ها برای مطالعه خود یک برنامه دارند . مثل من که یک برنامه برای کنکور تجربی و یک برنامه برای کنکور ریاضی دارم . اما این برنامه برای هرکس متفاوت خواهد بود . بعضی ها برای تست زدن ، برنامه های خاصی می ریزند . برخی برنامه می کنند که فقط یک تست را بزنند و بعد بروند سراغ بقیه ی تست ها . برخی برنامه می کنند که تمام تست ها را بزنند و بعد بروند سراغ برنامه ی بعدی . برخی برای گرفتن نتیجه ، برنامه ی جداگانه ای دارند و از همین برنامه استفاده می کنند . بعضی دیگر هم برای مطالعه ی خود برنامه ریزی دارند ، اما فقط می خواهند تمام تست ها را بزنند . البته هرکدام از این برنامه ها برای خود اصولی دارد که باید به آن ها پایبند باشم . یکی از آن اصول این است که هر چیزی که می خوانم ، باید کامل باشد . یعنی باید هر سوال را در جای خود بخوانم و به هیچ چیز دیگری در آن فکر نکنم . بنابراین برنامه را طوری تنظیم می کنم.

در واقع ، اکثر ما با این فرضیه که همه ی ما یک کتاب تست خوب داریم شروع به خواندن کتاب می کنیم . اما تست تنها چیزی نیست که به آن نیاز داریم . در کنار تست ، درس های دیگر هم به ما کمک می کنند تا یاد بگیریم . این درس ها می تواند خواندن یک درس به تنهایی و یا نوشتن یک متن در حد یک پاراگراف باشد . نوشتن تست هم نیاز به تمرین دارد و از طرفی ، با نوشتن تست درست می توان دید کلی درباره ی درس مورد نظر به دست آورد . حال که با مفهوم تست زدن آشنا شدیم ، این سوال پیش می آید که برای گرفتن پاسخ صحیح از تست ، باید چه کرد ؟ در واقع ، برای جواب دادن به سوال بالا باید به چند پرسش مهم پاسخ دهیم : _ آیا تست زدن برای همه ی دانش آموزان مفید و کاربردی است ؟ _ آیا ما می توانیم در همه ی تست ها به یک میزان به سوالات جواب دهیم ؟ _ آیا جواب به این سوالات قابل بسط دادن به تمام تست های دیگر است ؟ _ آیا جواب هایی که داده می شود ، جواب های صحیحی هستند.

روشهای صحیح مطالعه برای کنکور

روشهای صحیح مطالعه برای کنکور به شما کمک می کند در کمترین زمان،بهترین بازدهی را داشته باشید.

اگرچه ممکن است در برخی موارد ، مطالعه ی کتاب ها به ما کمک کند و کتاب کمک بزرگی برای ما باشد تا با کتاب تست آشنا شویم . اما واقعیت این است که این کتاب کمک چندانی به ما نمی کند و تنها باعث می شود ما به سطح دانش کتاب های تست نزدیک تر شویم . پس چرا برخی کتاب ها با اینکه بسیار مفید و قدرتمند هستند ولی ما را از کتاب تست غافل می کنند و باعث می شوند که فقط وقت و زمان خود را صرف مطالعه ی کتاب تست کنیم ؟ به عبارتی چگونه می توان از کتاب های تست بهره برد ؟ در این مطلب سعی می کنیم به این سوالات پاسخ دهیم . اولین و مهمترین سوالی که باید به آن پاسخ دهیم این است که چه کتاب تست خوبی وجود دارد که بتوانیم به کمک آن به یک سطح بالاتر و یک نتیجه ی بهتر برسیم ؟ قطعا پاسخ دادن به این سوال کار ساده ای نیست زیرا منابع زیادی در اینترنت و کتاب های آموزشی هستند که در کنار این کتاب تست به شما کمک می کنند تا بتوانید سطح تسلط خود را بر روی کتاب تست بالا ببرید.

در چنین شرایطی ممکن است که در حین مطالعه ی کتاب ، تست ها یا پاسخ های احتمالی را از دست بدهیم یا اینکه در برخی از مواقع نتوانیم جواب صحیح را یافته و آن را حل کنیم . اینجاست که باید به دنبال منبعی باشیم که با تست های کتاب های آموزشی آشنایی داشته باشد . در این مطلب به سراغ بهترین کتاب تست ایران رفتیم که علاوه بر پاسخ های تشریحی ، تست های کنکور کارشناسی ارشد و دکتری و همچنین تست های آزمون های کارشناسی ارشد رشته های مختلف از جمله مدیریت ، اقتصاد و مدیریت منابع انسانی را هم در بردارد و به همین دلیل می تواند به عنوان منبع مناسبی برای دانشجویان و متقاضیان آزمون کارشناسی ارشد و دکتری رشته مدیریت ، اقتصاد و مدیریت منابع انسانی محسوب شود . در ادامه به معرفی این کتاب پرداخته ایم و در ابتدا مختصری از آن را برای شما شرح می دهیم . کتاب تست ارشد مدیریت ، اقتصاد و مدیریت منابع انسانی که ترجمه فارسی آن می شود مدیریت ، اقتصاد و مدیریت منابع انسانی نوشته جان مارشال است.

Dr.sadegh abbasi

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

لینک کوتاه:
0