راه های افزایش سرعت مطالعه

دسته بندی :مقالات ۵ تیر ۱۴۰۳ 795 مشاهده

در این مقاله تندخوان برتر سعی کردیم با جدیدترین منابع علمی دنیا، راه های افزایش سرعت مطالعه را با شما به اشتراک بگذاریم.

چه در حال مطالعه برای آزمون فلسفه باشید و چه مشغول مطالعه روزنامه، این فرایند این روزها کار سخت و دشواری شده. منظور از این فرایند مطالعه است.

بله. شاید تعجب کنید اما با توجه به افزایش ساعات استفاده مردم از رسانه و فضای دیجیتال، مطالعه کتاب و مقالات کار سخت و دشوار و البته زمان بری شده.

خب، ما اینجاییم تا در فرایند مطالعه به شما کمک کنیم و در واقع سرعت مطالعه شما را افزایش بدیم.

راه های ساده تری برای مطالعه وجود دارد. راه هایی که به شما کمک می کند تا نه تنها از مطالعه کردن لذت بیشتری ببرید، بلکه با سرعت و درک مطلب بیشتری به مطالعه بپردازید.

از فواید تندخوانی هرچه بگوییم کم گفتیم. صرفه جویی در زمان، افزایش تمرکز، افزایش سرعت مطالعه، افزایش حافظه و …

اگر شما هم علاقه مندید تا با تندخوانی بیشتر آشنا شوید،ما در این مقاله سایت تندخوان برتر، راه های افزایش سرعت مطالعه را به شما آموزش می دهیم.

نکات مهم برای افزایش سرعت مطالعه

در این بخش نکات مهم برای افزایش سرعت مطالعه با شما به اشتراک گذاشته می شود.

برخی از تکنیک ها شاید در نگاه اول ساده به نظر بیایند اما باید توجه داشته باشید که رعایت همین موارد ساده هست که سرعت مطالعه شما را افزایش می دهد.

حتما از یک کارت شاخص یا نشانک برای خطر بری استفاده کنید. به جای خواندن هر کلمه در یک جمله، روی کلمات کلیدی مانند اسم ها و صفت های خاص تمرکز کنید.

جمله اول و آخر یک پاراگراف را بخوانید تا به سرعت بخشی از متن را برای اطلاعات مرتبط مرور کنید.

برای افزایش سرعت مطالعه خود هدف تعیین کنید

در تندخوانی و افزایش سرعت مطالعه حتما برای خود هدف تعیین کنید. همیشه تمرین کردن باعث افزایش سرعت شما می شود. فردی را می شناسم که به دلیل شغلش که بررسی محتوایی کتب قبل از چاپ بوده، به راحتی می تواند صفحات زیادی را در یک دقیقه مطالعه کند.

این فرد به دلیل کثرت مطالعه و تمرین زیاد به این مهارت دست پیدا کرده است. البته که ما در آموزش های تندخوانی و دوره جامع تندخوانی، این مهم را برای تمام افراد در 28 روز محقق می کنیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره جامع تندخوانی دکتر صادق عباسی کلیک کنید.

انواع سرعت مطالعه

اولا در نظر داشته باشید که میانگین سرعت جهانی، مطالعه 200 کلمه در دقیقه است. انتظار می رود فردی که اهل مطالعه هست ولی تندخوان نیست، سرعت مطالعه بین 200 الی 250 کلمه در دقیقه داشته باشد.

یک دانشجوی معمولی  سرعت مطالعه‌ای در حدود 300 WPM دارد و یک دانشجوی ارشد و دکتری که اهل مطالعه بوده است، 450 WPM سرعت مطالعه اش می باشد.

این ها همه در حالی است که یک فرد تندخوان به راحتی می توند 600 الی 700 کلمه در دقیقه مطالعه کند و خیلی ساده تر از یک دانشجو مطالب را به یاد بسپارد.

در حالت عادی طبق آخرین پژوهش ها برای این که سرعت مطالعه شما دو برابر افزایش پیدا کند، نیاز به دو الی چهار هفته تمرین نیاز دارید. این در حالی است که ما در دوره جامع تندخوانی سرعت مطالعه شما را در سه الی چهار هفته بین سه تا شش برابر افزایش می دهیم.

در صورتی که شما در دوره جامع تندخوانی و افزایش سرعت مطالعه شرکت کنید، دوره را مشاهده و تمارین را ارسال کنید و سرعت مطالعه شما بعد از چهار هفته ، سه برابر افزایش پیدا نکند، تمام هزینه عودت داده می شود.

سرعت مطالعه خود را ثبت کنید

برای اینکه پیشرفت بیشتری داشته باشید حتما سرعت مطالعه خود را ثبت کنید. پیشرفت خودتان را بعد از هربار تمرین دنبال کنید وثبت کنید. ثبت کردن سرعت مطالعه، به شما کمک می کند تا روند پیشرفت خود را مشاهده کنید.

تلاش برای غلبه بر بهترین سرعت نه تنها به شما انگیزه می دهد، بلکه می تواند به شما هدفی بدهد که به سمت آن کار کنید.

همانطور که بار ها در دوره های رایگان به شما آموزش دادیم، برای اینکه سرعت مطالعه خود را به دست بیاورید تنها کافی است یک دقیقه زمان بگیرید.

در این یک دقیقه هر مقدار که میتوانید مطالعه کنید. مثل همیشه فرایند مطالعه خود را انجام بدهید.

تعداد خط هایی که در یک دقیقه مطالعه کردید در تعداد کلمات یک خط ضرب کنید. سپس سرعت مطالعه خود در یک دقیقه را به دست می آورید.

ابتدا سرعت مطالعه را افزایش بدید بعد روی درک مطلب کار کنید.

برخی از افرادی که تندخوانی کار می کنند، معتفد هستند که یادگیری افزایش سرعت خواندن به جای درک یک متن به حرکات چشم بستگی دارد.

شواهد کافی برای اثبات این نظریه وجود ندارد اما امتحان کردن آن ضرری ندارد.

کلماتی را که قبلا خوانده اید با یک کارت فهرست پوشش دهید. هنگام خواندن، چشمان شما می توانند به کلمات قبلی برگردند. اینها معمولاً حرکات معمولی کوتاهی هستند که درک یا سرعت را بهبود نمی بخشند.

بلافاصله پس از خواندن کلمات، از یک کارت فهرست برای پوشاندن کلمات استفاده کنید. به این ترتیب می توانید خود را آموزش دهید که به جملات قبلی نگاه نکنید.
این پسرفت‌ها همچنین زمانی اتفاق می‌افتد که شما چیزی را درک نکرده باشید. اگر چشمان شما چندین کلمه یا خط را به عقب پرتاب می کند، می تواند نشانه این باشد که باید سرعت خود را کم کنید.

جهت آشنایی بیشتر با تندخوانی در دوره های رایگان تندخوان برتر ثبت نام کنید.

دوره رایگان تندخوانی دکتر صادق عباسی

دکتر محمد صادق عباسی

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − یک =

لینک کوتاه:
0