برنامه ریزی موفقیت

دسته بندی :مقالات ۱۷ دی ۱۴۰۱ 19297 مشاهده

برای رسیدن به موفقیت باید چه فعالیت هایی انجام دهیم؟ سوالی که بسیاری از افراد در ذهن خود به همراه دارند. با این مقاله تندخوان برتر همراه باشید.

موفقیت  اثری است که پس از تلاش های مداوم و موثر برای شما حاصل می شود.

پدربزرگ های ما این مسائل را بیشتر می دانستند. برای همین بود که وقت خود را صرف دیدن تلویزیون و تبلیغات بیهوده نمیکردند. واقعیتی که نسل ما باید پذیرای آن باشد این نکته است که نسل های گذشته برای رسیدن به موفقیت تلاش بیشتری می کردند. در اطرافیان خودم دوستان بسیار زیادی را مشاهده می کنم که تنها کاری که بلد هستند اعتراض کردن به شرایط موجود است و هیچ تلاشی برای بهبود مهارت، دانش و کارآفرینی از خود ندارند.

انتظار دارند که شب که می خوابند، صبح به موفقیت برسند و ماشین مورد علاقشان در پارکینگشان پارک باشد. اما حقیقت چیز دیگری است. موفقیت نیاز به برنامه ریزی و تلاش دارد.

کار اصلی ثروت همین است. ثروت عادت دارد تا نسل های بعدی را خراب کند. فراوانی بیش از حد اغلب باعث بی علاقگی ذهنی می شود که در نتیجه یک زندگی ساکن را ایجاد می کند. نسل ما نسلی است که بیشتر در معرض این خطر ها قرار دارد. ان ها کسانی نیستند که در ابتدا نظرم و شخصیت لازم برای ایجاد ثروت را در خود ایجاد کرده باشند و بنابراین منطقی است که احساس ارزش برای ثروت یا درک موارد لازم برای نگه داشتن آن را نداشته باشند.

برای به موفقیت چه کنیم؟

اگر می خواهید موفق شوید باید راه نسل های گذشته را در پیش بگیرید. این سبب می شود که شخصیت ما از این راحت طلبی که دارد تغییر حالت داده و سخت کوش شود.

داستان زیر می تواند مثال خوبی برای شما دانش پژوهان عزیز باشد.

یک رستوران جدید نزدیک به خانه فردی در ساحل سن دیگو افتتاح شده بود. در ابتدا این رستوران بسیار بی عیب بود و پرسنل آن با لبخند به تمام مراجعین رسیدگی می کردند. و خدمات را به بهترین شکل ارائه می دادند.

خیلی زود مردم زیادی از این رستوران استقبال کردند و برای این رستوران صف های طولانی تشکیل می شد. اغلب مردم بیش از یک ساعت صف می ایستادند تا جایی برای آن ها خالی شود.

بعد از مدتی این موفقیت سبب شد تا پرسنل این رستوران معروف، پر تکبر شوند. این تکبر سبب شد تا سرویس ها مانند گذشته نباشد و مشتریان نیز خیلی زود کاهش چشمگیری پیدا کردند. ظرف هجده ماه این رستوران بر شکست شد. موفقیت در این رستوران دلیل شکست شد. این به دلیل این بود که موفقیت سبب شد تا این افراد از تلاش خود دست بردارند و همین توقف موجب شکستشان شد.

تلاش برای موفقیت

تلاش برای رسیدن به موفقیت بسیار مهم است. این انتظار را از ذهن خود خارج کنید:

انتظار لحظه ای

این بدین معناست که شما باید باوری را حذف کنید که موفقیت باید به سرعت فست فود، چاپ عکس در ده دقیقه، آب جوش در چایی ساز ظاهر شود.

به خودتان قول دهید که یک بار برای همیشه انتظار برنده شدن در لاتاری را از ذهن خود خارج کنید زیرا تنها شما درباره برنده می شنوید و هیچ کس چیزی درباره میلیون ها بازنده نمی گوید.شخصی در جلوی ماشین اسلات لاس وگاس یا در مسابقات اسب دوانی بالا و پایین می پرد چیزی درباره صد بار شکست همان شخص صحبتی نمی کند.

همین الان و بعد از مطالعه این مقاله سایت تندخوان برتر تصمیم بگیرید تا دیگر سعی نکنید خودتان را گول بزنید. برای رسیدن به موفقیت تلاش کنید و مسیری را طراحی کنید تا به هدفی که در ذهن دارید، نزدیک و نزدیک تر شوید و زمانی که به اهداف خود رسیدید هیچ گاه از تلاش کردن دست برندارید. ورزشکارانی که در حوزه زیبایی اندام کار می کنند می دانند که اگر یک ماه تمرین نکنند تمام زیبایی که در اندام خود پس از سال ها تلاش به دست آورده اند، از دست می دهند و برای همین است که می بینیم شش  روز در هفته برای این مهم تلاش می کنند.

مانند یک ورزشکارر حرفه ای برای خود برنامه ریزی کنید. در مسیر استراحت و آرامش ذهنی را فراموش نکنید.

برای گرفتن مشاوره تحصیلی با دکتر صادق عباسی با پشتیبانی ارتباط برقرار کنید.

Dr.sadegh abbasi

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + چهار =

لینک کوتاه:
0